Dnes je Friday, 22. March 2019, meniny má Beňadik

Získali sme Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu!

     Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE) je celosvetový vzdelávací program, ktorý rozvíja charakterové vlastnosti mladých ľudí vo veku od 14 do 24 rokov a podporuje ich v tom, aby prekonávali sami seba. Osemdesiatšesť výnimočných mladých ľudí zapojených do tohto programu v troch krajoch si v Nitre 26. septembra 2017 prevzalo bronzové ceny a nechýbali sme medzi nimi ani my žiaci SZŠ: Nicol Zetková, Tamara Uhrová, Miroslava Zimanová (II. A ZA) a Martin Kondé (III. B ZA).

     Všetci sme počas šiestich mesiacov pracovali na vytýčených cieľoch v oblasti dobrovoľníctva, športu a rozvoja talentu. Tiež sme museli zvládnuť dobrodružnú expedíciou, t. j. strávili sme dva dni a jednu noc mimo domova, bez mobilov a spoliehali sa len na vlastné zručnosti a tímovú spoluprácu.

     Dievčatá si 26. septembra 2017 prevzali ocenenie z rúk riaditeľa kancelárie DofE na Slovensku, jediný muž tímu (autor článku) si cenu prevezme až v novembri tohto roku v Bratislave z rúk niektorého z členov britskej kráľovskej rodiny. V Bratislave budú ocenení úspešní účastníci projektu striebornej a zlatej úrovne. Zážitkov z odovzdávania cien bolo veľmi veľa, stretnutie v nás zanechalo nezabudnuteľné pocity a spomienky.

Autor: Martin Kondé, III. B ZA

Koordinátor: PhDr. Regina Sládečková, PhD.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |