Dnes je Friday, 22. March 2019, meniny má Beňadik

Srbsko: stáž 2017

     Vybraní žiaci štvrtého ročníka dostali skvelú príležitosť absolvovať odbornú stáž v srbskom meste Užice. Toto príjemné stretnutie s veľmi milými ľuďmi sa uskutočnilo v dňoch 24.09. - 29.09.2017.

     Čakal nás bohatý a zaujímavý program. V pondelok ráno sme absolvovali prehliadku družobnej školy a neskôr sme si boli pozrieť pamätihodnosti mesta Užice. V utorok sme sa zúčastnili praktického vyučovania. V popoludňajších hodinách sme si prezreli Užické národné múzeum, Hydroelektráreň Nikolu Teslu a srbský dom s tradičným zariadením.    

     V stredu sa žiačky odboru zdravotnícky asistent zúčastnili odbornej praxe na oddeleniach: chirurgie, JIS, sterilizácie a transfúzie, o deň neskôr navštívili i pediatrické oddelenie. Nádejní farmaceutickí laboranti z našej školy si prezreli nemocničnú lekáreň a vo štvrtok lekáreň Zdravlje. Popoludní sme sa vybrali na historický Stari grad a užili si krásny výhľad na mesto. Večer sme boli pozvaní na karaoke párty, ktorá bola plná speváckych talentov. Posledný deň v Užiciach nám pripravili žiaci z tamojšej zdravotníckej školy prekvapenie - masáž a manikúru, ktoré nám ponúkli.

     Sme radi, že sme mali možnosť zúčastniť sa odbornej stáže v Srbsku. Mohli sme porovnať nielen teoretickú, ale aj praktickú stránku prípravy na oboch školách. Odchádzali sme bohatší o nové vedomosti a skúsenosti. Dozvedeli sme sa tiež veľa o histórii a kultúre mesta i krajiny. Zistili sme, ako trávia svoj voľný čas naši spolužiaci v Srbsku, ochutnali sme srbskú kuchyňu. Žiaci a učitelia boli veľmi milí. Nikdy nezabudneme na pohostinnosť a láskavosť, s ktorou nás privítali a starali sa o nás po celý týždeň. Vznikli nové priateľstvá a veľa spoločných zážitkov. Všetkým nám zostanú krásne spomienky. Sme vďační vedeniu našej školy, že nám poskytlo možnosť zúčastniť sa tejto stáže. 

Autor: Soňa Viteková, IV. FL

Koordinátor: Mgr. Stanislava Chovancová, Mgr. Katarína Kasanová

 Galéria obrázkov
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |