Dnes je Sunday, 22. April 2018, meniny má Slavomír

Škola priateľská k deťom 2017/2018

Milí žiaci, rodičia, zamestnanci a priatelia školy,

v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do projektu Škola priateľská k deťom, ktorý je globálnou iniciatívou detského fondu UNICEF.

Cieľom tohto projektu je vytvárať prostredie priateľské k deťom v školách a školských zariadeniach a uplatňovať tak Dohovor o právach dieťaťa ako kľúčový faktor.

Projekt pomocou stanovených kritérií vzdeláva a vychováva k uplatňovaniu práv dieťaťa celé kolektívy škôl - žiakov, pedagogický i nepedagogický personál škôl, ale aj rodičov, pričom podstatným prvkom je plnohodnotná spoluúčasť detí na chode školy. Cieľom programu je vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. Cestou uvedomovania si vlastných práv, ako aj práv ostatných, môžu deti samé meniť svoje okolie k lepšiemu. Práva dieťaťa sú v centre záujmu programu. Kľúčové sú participácia, rešpekt a zodpovednosť. Škola priateľská k deťom nielen učí o právach dieťaťa, ale nimi aj žije. Nastavuje rámec fungovania medzi deťmi, pedagógmi a rodičmi.

Linka detskej istoty 116 111

Poradenská Linka detskej istoty (LDI) je tu pre všetky deti na Slovensku na bezplatnom čísle 116 111. Môže na ňu zavolať každé dieťa, ktoré potrebuje pomoc alebo chce niekomu pomôcť. Zavolať môžu aj dospelí, ak chcú pomôcť alebo sa potrebujú poradiť v otázkach týkajúcich sa detí. Číslo 116 111 je bezplatné, linka je anonymná, je odborne garantovaná a funguje non - stop, počas celého školského roka, víkendov aj prázdnin. Hlavným cieľom Linky detskej istoty je možnosť okamžitého telefonického kontaktu dieťaťa pri potrebe komunikácie alebo konkrétnej pomoci v krízovej alebo stresujúcej situácii.

Prostredníctvom EŽK a osobne Vám bude doručený dotazník Informovania o Programe Škola priateľská k deťom, zároveň Vás prosíme o vyplnenie.

Tešíme sa na spoluprácu Smile.

Koordinátori projektu: Mgr. Andrea Rumančíková, Mgr. Katarína Strošková, Mgr. Peter Vanko

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |