Dnes je Tuesday, 23. April 2019, meniny má Vojtech

Študijný pobyt hostí z Česka

     V dňoch 07.10. - 22.10.2017 navštívili našu školu žiaci študijných odborov zdravotnícky asistent, diplomovaná všeobecná sestra a diplomovaný záchranár zo SZŠ a VOŠZ v Plzni. Návšteva našich rovesníkov z Česka sa uskutočnila v rámci programu Erasmus +. Žiakov a ich učiteľov sme privítali v sídle našej školy. V úvodných prezentáciách sa mali možnosť oboznámiť s ponukou študijných nemedicínskych odborov na Slovensku, neskôr si prezreli odborné učebne a priestory školy. Svoj prvý deň na Slovensku ukončili prehliadkou historických pamiatok mesta Nitra.

     Na nasledujúce dni sme si pre nich pripravili exkurzie do Hospicu - Dom pokoja a zmieru u Bernadetky, Zariadenia pre seniorov Zobor a FN Nitra. Naši hostia mali možnosť zúčastniť sa hodín odbornej výučby a tiež overiť si na rôznych pracoviskách fakultnej nemocnice svoje teoretické vedomosti v praxi. Veľkým prínosom pre obidve skupiny žiakov boli zaujímavé spoločné diskusie, kde sme mohli porovnávať jednotlivé ošetrovateľské postupy a systém zdravotníckych služieb poskytovaných v Česku a na Slovensku. Veríme, že dvojtýždňový študijný pobyt obohatil našich hostí nielen o nové zážitky a priateľstvá, ale pre obe strany bol najmä cenným zdrojom nových skúseností a poznatkov.

Autor: Ryan Ferianec, III. DVS

Koordinátor: Mgr. Mária Valovičová

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |