Dnes je Tuesday, 23. April 2019, meniny má Vojtech

Exkurzia v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb

     Žiaci IV. A ZA a IV. B ZA triedy sa dňa 15. novembra 2017 zúčastnili exkurzie v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. NÚSCH je jednou z najmodernejších a najlepšie vybavených slovenských nemocníc svojho druhu a slúži pacientom z celého Slovenska. Námestníčka generálneho riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť PhDr. Oľga Sekaninová a vedúca sestra oddelenia zlyhávania a transplantácie srdca PhDr. Gabriela Šuttová nás srdečne privítali a poinformovali o poskytovaní komplexných zdravotníckych služieb v oblasti diagnostiky, liečby a prevencie ochorení srdca a ciev v ústave.

     Oddelením anesteziológie a intenzívnej medicíny nás sprevádzala jeho vedúca sestra Mgr. Alžbeta Feketeová. Na tomto pracovisku, rovnako ako na oddelení zlyhávania a transplantácie srdca, sme mohli vidieť špičkové prístrojové a technické vybavenie. V rámci liečebnej a telesnej rehabilitácie nás zaujalo, že pacienti mali pri sebe nafukovacie lopty, ktoré používajú ako rehabilitačné pomôcky po operačnom výkone.

     Sme vďační, že sme mali možnosť oboznámiť sa s prácou zdravotníkov na oddeleniach Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. Ďakujeme.

Autor: Lívia Borbélyová, IV. A ZA

Koordinátor: Mgr. Katarína Strošková

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |