Dnes je Friday, 22. March 2019, meniny má Beňadik

Best in Deutsch

     Naši žiaci mali dňa 23. novembra 2017 už po druhýkrát možnosť zúčastniť sa medzinárodnej jazykovej súťaže o najlepšieho nemčinára roka pod názvom Best in Deutsch. Online test pozostával zo 60 zadaní, ktoré testovali viaceré jazykové zručnosti, počúvanie a čítanie s porozumení, gramatiku a slovnú zásobu. Na vypracovanie testu sme mali 60 minút. Keďže máme pred sebou maturitnú skúšku, bola to skvelá príležitosť otestovať si svoje vedomosti a zároveň ich porovnať s vedomosťami našich rovesníkov z celého sveta.

Tohtoročného kola sa zúčastnilo 220 stredných škôl3003 študentov zo 7 krajín. Najlepšou školou v súťaži sa stala Stredná škola Ivanec z Chorvátska.

Na prvých troch miestach v rámci našej školy sa umiestnili:

  1. Viktória Slamková (IV. FL)
  2. Daniela Bliznáková (IV. FL)
  3. Sabína Miškolciová (III. B ZA)

Autor: Kristína Szabóová, IV. B ZA

Koordinátor: PaedDr. Jana Ballayová

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |