Dnes je Friday, 22. March 2019, meniny má Beňadik

Cesta do tmy

     V rámci projektu Rady vlády SR pre prevenciu kriminality, do ktorého sa zapojila aj naša škola pod názvom Zdravotnícka škola preventívne proti extrémizmu, sa žiaci prvého až štvrtého ročníka našej školy zúčastnili v aule UKF v Nitre dňa 6. februára 2018 predstavenia The Dark Trip - Cesta do tmy. Jeden herec, jeden život, jedna skúsenosť a drogy. Jeho život neskončil v tme a toto predstavenie vzniklo, aby ani tvoj nemusel. Takto by sme mohli charakterizovať posolstvo celého predstavenia. Veľa mladých ľudí podlieha tlaku priateľov či partie, čo ich mnohokrát dovedie k drogám. Rovnakú skúsenosť má za sebou aj Martin Žák, ktorý je autorom, scenáristom, režisérom aj hercom v jednej osobe, a túto  divadelnú inscenáciu  vytvoril na základe svojho osobného príbehu. Vystúpenie nikoho nenechalo chladným, zaujalo nás autentickosťou výpovede, prinieslo mnoho užitočných rád a odpovedí na otázky, s ktorými sme my mladí konfrontovaní. Veríme, že sa nám podarí vidieť aj jeho pokračovanie s názvom The Light Trip, pretože každý z nás chce nájsť tú správnu cestu.

Autor: Rut Jarkovičová, III. A ZA

Koordinátor: Mgr. Miroslava Zapletalová

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |