Dnes je Tuesday, 23. April 2019, meniny má Vojtech

Ako sme Kubínsku hoľu pokorili...

     Bolo krásne ráno 19. februára 2018 a mne ani 44 mojim spolužiakom vôbec nekazilo náladu zistenie, že je pondelok. Čakala nás totiž cesta do Dolného Kubína, ktorý sa  stal dejiskom našich malých zimných olympijských hier - lyžiarskeho výcviku. Cesta ubiehala závratnou rýchlosťou a v autobuse panovala atmosféra plná smiechu a pohody. Hneď po príchode sme sa presunuli na Kubínsku hoľu, kde sme si celí šťastní zapli lyže a snažili sa svojou jazdou vyraziť dych ostatným lyžiarom. Niektorým odvážlivcom sa to takmer podarilo. Následne sme boli podľa našich schopností spúšťať sa prerozdelení do skupín. Po niekoľkých úvodných pádoch a privyknutí si na biely terén nebolo na svahu oduševnenejších lyžiarov ako sme boli my.

     Pri stolovaní sme sa všetci svorne od úplných začiatočníkov, cez tzv. spúšťačov až po snowboardistov delili so svojimi zážitkami. A nazbieralo sa ich počas dňa nemálo. Pri každom stole vládla veselá vrava, ktorá neutíchala celý týždeň ani po upozorneniach zo strany našich učiteľov. Zranenia sa nám, samozrejme, nemohli vyhýbať celý týždeň. Bolo ich však minimum a ani jedno nebolo, našťastie, závažné. Večer, keď sa každý z nás unavene vliekol do postele, nám nebolo treba dvakrát hovoriť, aby sme išli spať. Ráno sme však vstávali plní elánu, rozhodnutí podať akýkoľvek heroický výkon, aký od nás budú naši inštruktori vyžadovať. Toto odhodlanie nám vydržalo celých päť dní!

     V piatok po raňajkách sme si vypočuli celkové zhodnotenie nášho lyžiarskeho výcviku. Najväčšiu pochvalu za húževnatosť si právom vyslúžili úplní začiatočníci, ktorí sa nielenže naučili lyžovať, no v závere kurzu už dokázali zísť aj tú najvyššie položenú zjazdovku. Potom sme sa už len so smutnými tvárami pobrali pobaliť si veci. Nikomu sa nechcelo odísť, no každý sa zároveň tešil aj domov. Spomienky na spoločne strávené chvíle a množstvo zážitkov však rýchlo zahnali chmúrnu náladu a autobus mieriaci späť do Nitry bol už o chvíľu znova plný radosti a smiechu. 

Špeciálna vďaka patrí našim profesorom a inštruktorom za milý prístup a maximálnu trpezlivosť Smile.

Autor: Katarína Drábiková, I. FL

Koordinátor: Mgr. Zuzana Libová

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |