Dnes je Friday, 22. March 2019, meniny má Beňadik

SZŠ v Nitre ôsma spomedzi všetkých SOŠ na Slovensku

     Dosiahnuť vytýčené ciele, či dokonca získať na tejto ceste aj ocenenia nie je jednoduché. Za úspechmi jednotlivca alebo tímu sa skrýva kus mravčej práce, veľa odriekania a to často na úkor vlastného voľného času, pohodlia i rodiny. Následne prichádza pocit uspokojenia, ktorý je istou satisfakciou za vynaložené úsilie a súčasne aj motiváciou na ceste k novým, ťažším a zložitejším métam. Vedenie, učitelia a žiaci Strednej zdravotníckej školy v Nitre o tom vedia svoje. Sú však silným tímom, ktorý toho spoločne veľa dokáže. Dôkazom je aj umiestnenie našej školy v aktuálnom vydaní školských rebríčkov. V hodnotení agentúry INEKO sa naša škola v kategórii SOŠ spomedzi všetkých odborných škôl v Slovenskej republike umiestnila na 8. mieste.

Kritériami hodnotenia boli:

  • uplatnenie absolventov SŠ (absolventská miera nezamestnanosti),
  • mimoriadne výsledky žiakov (odmeňované ministerstvom školstva),
  • pridaná hodnota (PH) v slovenskom jazyku,
  • výsledky štátnej školskej inšpekcie na školách,
  • počty učiteľov a žiakov vrátane informácie o počte žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a informácie, do akej miery učitelia využívajú informačné technológie,
  • podiel absolventov SŠ prijatých na štúdium na vysokých školách na území SR,
  • finančné zdroje škôl v prepočte na jedného žiaka,
  • zapojenie škôl do vzdelávacieho programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE).

Autor: Mgr. Laura Bereczová, MHA

 

 Celý článok si môžete pozrieť TU...

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |