Dnes je Friday, 22. March 2019, meniny má Beňadik

Mladý tvorca 2018

     V dňoch 26.04. a 28.04.2018 sa uskutočnil 26. ročník celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl Mladý tvorca, ktorá sa konala spoločne s Veľtrhom práce - Job Expo 2018 v areáli Národného výstaviska Agrokomplex v Nitre. Stánok Strednej zdravotníckej školy v Nitre bol umiestnený v pavilóne M4.

Na jeho príprave participovali vyučujúce:

  • PhDr. Jana Debnárová
  • PhDr. Jana Čapská, PhD.
  • Mgr. Laura Bereczová, MHA

Personálne stánok zastrešovali vyučujúce:

  • Mgr. Laura Bereczová, MHA
  • Mgr. Patrícia Gavorová
  • PhDr. Janka Balkóová
  • Mgr. Stanislava Chovancová

Žiaci Adam Vencel, Monika Mináriková (III. B ZA) a Kristína Krátka (III. A ZA) reprezentovali študijný odbor zdravotnícky asistent. Záujemcom sme merali hladinu cukru v krvi, krvný tlak, BMI a realizovali sme tiež ukážky správneho oživovania, čím bol naplnený edukatívno-preventívny rozmer akcie. Osvojené zručnosti si záujemcovia overovali na resuscitačnom modeli prepojenom na počítač, ktorý vyhodnocoval úspešnosť oživovania. Počas dvoch dní bolo zrealizovaných 185 meraní hladiny cukru v krvi, 200 meraní krvného tlaku a BMI. Výrazne nás podporila firma Abbott, ktorá sponzorovala našu školu glukometrami, diagnostickými prúžkami, rukavicami, dezinfekčnými prostriedkami, odberovými perami. Študijný odbor farmaceutický laborant predstavili záujemcom Barbora Bednárová a Filip Kováč (III. FL). V rámci podpory zdravého životného štýlu zástupca firmy Forbak prezentoval návštevníkom večerný bielkovinový chlieb a bielkovinové čipsy ako zdravšiu alternatívu večerného jedenia, čím prispel k obohateniu našej expozície. Súčasťou výstavy bol  sprievodný kultúrny program, v ktorom sa predstavili žiačky Terézia Orolínová (IV. FL) a Kristína Olachová (II. B ZA).

Expozíciu SZŠ v Nitre si všimlo aj Ministerstvo vnútra SR, ktoré ocenilo našu školu na tohtoročnej výstave Mladý tvorca prvým miestom za výchovné pôsobenie v oblasti ochrany života a zdravia. Okrem medaily a ocenenia škola získala aj malý darček.

Autor: Kristína Krátka, III. A ZA

Koordinátor: Mgr. Laura Bereczová, MHA

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |