Dnes je Friday, 18. October 2019, meniny má Lukáš

Stáž študentov z Plzne na našej škole

     Cez projekt Erasmus+ na našu školu zavítali študenti zo SZŠ a VOŠZ Plzeň, z odborov  zdravotnícky asistent a diplomovaná všeobecná sestra. Stáž sa konala v období od 16.09.2018 do 01.10.2018. Študentov sme privítali v sídle SZŠ Nitra, prezentáciami o študijných odboroch a výučbou nelekárskych odborov na Slovensku. Návšteva pokračovala prehliadkou školy a odborných učební. Svoj prvý deň ukončili študenti z Plzne prehliadkou historických zaujímavostí mesta Nitry. Spoznávanie Slovenska prebiehalo počas voľných dní v priebehu stáže. Ďalšie dni sa niesli v duchu exkurzií: návšteva Hospicu - Dom pokoja a zmieru u Bernadetky,  ZpS, Zobor PQSS a FN Nitra. Po ukončení prehliadok sa zúčastnili prednášok na hodinách odbornej výučby, vymenili si skúsenosti v oblasti elektronizácie v zdravotníctve, elektronickú kartu pacienta, multikultúrnu ošetrovateľskú prax. Záver stáže sa niesol v duchu zhodnotenia mobility a predania Europasu Mobility účastníkom stáže. Stretnutia manažmentu škôl priniesli pozitívne správy aj pre našich študentov a to v podobe plánovanej exkurzie v januári 2019 a budúcej spolupráce oboch škôl. Veríme, že dvojtýždňový študijný pobyt im priniesol nové skúsenosti a poznatky,  mnoho zážitkov a cenných skúseností.

Autor: Mgr. Mária Valovičová

Koordinátor: Mgr. Mária Valovičová

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |