Dnes je Sunday, 25. August 2019, meniny má Ľudovít

Krajské kolo SOČ - 41. ročník

     Ako každoročne, tak aj tento rok sa 27.03.2019 konal už 41. ročník Krajského kola SOČ v priestoroch Strednej odbornej školy strojníckej a elektrotechnickej v Nitre. Stredoškolská odborná činnosť je súťaž zameraná na 17 odborných oblastí a jej cieľom je podpora a vyhľadávanie talentovaných a nadaných žiakov SŠ. Na krajské kolo súťaže boli pozvaní študenti gymnázií a stredných odborných škôl, ktorí sa v školských kolách SOČ umiestnili na 1. a 2. mieste v jednotlivých odboroch. Našu školu reprezentovalo 12 žiakov.

Reprezentovanie školy v jednotlivých súťažných odboroch bolo nasledovné:

súťažný odbor - 01 Problematika voľného času:

  • Kristína Nováková, Denisa Penzešová s témou Slow Fashion vs Fast Fashion, III. FL

súťažný odbor - 03 Chémia, potravinárstvo:

  • Ema Bogyová, Roland Kovács s témou Rozličné v rovnakom, III. FL
  • Viktória Sýkorová, Tatiana Šípová s témou Mliečna desiata, III. A ZA

súťažný odbor - 05 Životné prostredie, geografia, geológia:

  • Adam Krajči, Andrea Lutišanová s témou Plasty a ich vplyv na životné prostredie, III. FL

súťažný odbor - 06 Zdravotníctvo a farmakológia:

  • Diana Deáková, Naďa Dičérová s témou Kostná dreň zachraňuje život, III. A ZA
  • Natália Sahajová, Nikol Zetková s témou TBC, písmená, ktoré strašia, III. A ZA

Všetci žiaci prezentovali svoje práce nielen s iskrou v očiach, ale aj odvahou v hlase. K prezentácii prác si žiaci priniesli okrem vedomostí, dobrej nálady a elánu aj vlastnoručne vyrobené makety, natočené video, či produkty domácej výroby. Svojou odbornosťou, teoretickými vedomosťami a praktickými zručnosťami si získali obdiv odbornej komisie, súťažiacich a prísediacich. O ich úspechu v krajskom kole svedčí aj ich umiestnenie na stupni víťazov. Na 1. mieste Krajského kola SOČ sa umiestnili žiačky Kristína Nováková a Denisa Penzešová, ktoré svoju prácu vypracovali pod vedením Mgr. Stroškovej. Diana Deáková a Naďa Dičérová, ktoré svoju prácu vypracovali pod vedením Mgr. Stroškovej sa umiestnili na 3. mieste, srdečne gratulujeme. Veľká vďaka a obdiv patrí všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do súťaže SOČ a v neposlednom rade aj konzultantom, ktorí boli žiakom nápomocní, venovali sa im, usmerňovali ich a podporovali ich v sebarealizácii.

Kristínke a Deniske srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov pri reprezentovaní našej školy na Celoslovenskom kole SOČ, ktoré sa uskutoční v Košiciach.

Autor: Mgr. Katarína Strošková

Koordinátor: Mgr. Katarína Strošková

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |