Dnes je Friday, 18. October 2019, meniny má Lukáš

Žiaci z Plzne opäť na stáži u nás

     Na prelome mesiaca máj a jún, 27.05. do 07.06.2019  sa žiaci SZŠ a VOŠZ v Plzni opäť po pár mesiacoch vrátili do Nitry na odbornú stáž z projektu Erazmus+. Privítali sme 8 žiačok, z odboru zdravotnícky asistent, diplomovaná všeobecná sestra a diplomovaný zdravotnícky záchranár. Pod vedením odborných učiteliek z našej školy vykonávali odbornú prax na oddelení rehabilitácie, gynekológie, internom, chirurgickom a na ÁRO. Okrem praktického vyučovania navštívili Hospic - Dom pokoja a zmieru u Bernadetky, zariadenie pre seniorov na Jánskeho ulici, dom dôchodcov a sociálnych služieb Promeritae Quieti sv. Svorada a diagnostické centrum Jessenius.Ich stáž sa niesla v duchu elektronického zdravotníctva a multikultúrneho ošetrovateľstva. Naši žiaci si pre nich pripravili prezentácie  a následne sme si s nimi v tejto oblasti vymenili skúsenosti. Na záver stáže nám poskytli prezentácie podobností a rozdielov zdravotníctva v Čechách a na Slovenku, ktoré mali možnosť spozorovať. Vo voľných chvíľach sa venovali spoznávaniu nášho krásneho mesta, turistike a nenechali si ujsť pohľad na Nitru zo Zoboru.

Veríme, že si priniesli do Plzne veľa nezabudnuteľných zážitkov a nových  skúseností a že opäť radi prídu.

Autor: Mgr. Katarína Kasanová

Koordinátor: PhDr. Jana Debnárová, Mgr. Katarína Kasanová, Mgr. Zuzana Dobiášová

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |