Dnes je Friday, 18. October 2019, meniny má Lukáš

FULBRIGHT

Koordinátor:

Mgr. Lenka Štullerová

 

 

Projekt, ktorý sa spustil tento školský rok 2019/ 2020 i na našej škole, poskytuje programy asistentov učiteľov anglického jazyka /ETA/, ktoré umiestňujú tzv. „fulbrighterov” do zahraničných tried, aby poskytovali pomoc miestnym učiteľom cudzieho jazyka. Asistenti pomáhajú vyučovať jazyk, a zároveň pôsobia i ako kultúrni vyslanci v cieľovej krajine. Ich veková i akademická úroveň je rozdielna v závislosti od krajiny, v ktorej sa aktuálne nachádzajú.

Jedná sa o americký študentský program, ktorý je hlavným medzinárodným výmenným vzdelávacím programom sponzorovaný Ministerstvom zahraničných vecí USA a jeho cieľom je zvýšiť vzájomné porozumenie medzi Spojenými štátmi a inými krajinami sveta. Program poskytuje ročne 1900 grantov vo viac ako 140 krajinách, čo umožňuje študentom z USA a absolventom vysokých škôl uskutočňovať výskum, ďalšie štúdium alebo pôsobenie ako asistent učiteľa v zahraničí po dobu až jeden rok.

V rámci tohto projektu pôsobí od konca augusta 2019 na našej škole nový asistent výučby anglického jazyka Masa Sakamoto - americký študent s japonskými koreňmi, pochádzajúci z Hawaiia. Jeho osobnosť predstavuje značný prínos pre našich žiakov všetkých ročníkov, ktorí dostali možnosť okrem vynikajúcich pedagógov spoznať i osobnosť im vekovo blízkeho študenta hovoriaceho anglickým jazykom ako svojím materinským jazykom.  Masa je pre nich obrovskou motiváciou a svojou priateľskou povahou i charakterom dokáže žiakov motivovať k ešte lepším výsledkom v rámci ich osobného štúdia. Asistent sa okrem pravidelnej výučby bude zúčastňovať i rôznych aktivít organizovaných našou školou, čo bude prínosom pre jeho ďalší akademický i osobnostný rast. Tešíme sa na našu vzájomnú spoluprácu.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |