Dnes je Friday, 18. October 2019, meniny má Lukáš

Stážisti z Plzne opäť u nás

     13.09.2019 na našu školu opäť zavítali v rámci projektu Erasmus+ stážisti zo SZŠ a VOŠZ z Plzne v počte 6 zdravotníckych asistentov a 2 diplomované detské sestry. Zúčastnili sa odbornej praxe vo FN Nitra na oddeleniach chirurgie, internom, gynekologickom a novorodeneckom, kde mali možnosť porovnať praktické vyučovanie u nás a v Českej republike. Žiaci 3. ročníka DRA pre nich pripravili exkurziediagnostickom centre Jessenius, mali možnosť vidieť oddelenie rádiodiagnostiky, mamografie, denzitometrie, pracovisko CT a MR. Na oddelení rádioterapie videli najmodernejšiu prístrojovú počítačovú techniku používanú pri terapii onkologicky chorých. Následne videli pediatrické oddelenie, onkologické oddelenie, JIS interného a chirurgického oddelenia. Zaujímavou bola pre nich návšteva hospicu -  Domu pokoja a zmieru u Bernadetky, zariadenia pre seniorov na Jánskeho ulici a cirkevného zariadenia PQSS, ktoré poskytujú našim seniorom komfort a kvalitnú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť v jeseni ich života. Navštívili našu školu, odborné učebne a žiaci III. B ZA a IV. FL  si pre nich pripravili zaujímavé prezentácie na tému elektronické zdravotníctvo, moderné zdravotnícke pomôcky a multikultúrne ošetrovateľstvo. Voľné chvíle si krátili spoznávaním Nitry a okolia, navštívili hrad, vyhliadkovú vežu, kalváriu či kostolík v Drážovciach.

Autor: Mgr. Katarína Kasanová

Koordinátor: Mgr. Katarína Kasanová

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |