Dnes je Friday, 18. October 2019, meniny má Lukáš

Súťaž vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných motorových vozidiel

     Krajské riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru v Nitre požiadalo našu školu o spoluprácu, 04.10.2019, na súťaži vo vyslobodzovaní postihnutých osôb z havarovaných vozidiel. Podporiť nás prišiel aj zahraničný lektor anglického jazyka pôsobiaci na našej škole, Masa Sakamoto, ktorý s údivom sledoval proces maskovania a príprav zranených osôb. Figurantmi sme boli my, žiaci zo IV. A ZA triedy: Naďa Díčerová, Kristián Švec, Nora Kršáková, Miroslava ZimanováNatália Melová. Hrali sme zranené osoby v bezvedomí, ktoré po spriechodnení dýchacích ciest nadobudli stav vedomia. Poranenia, ktoré nám namaskovali boli šok, žena v ôsmom mesiaci tehotenstva, tržné rany, otvorené zlomeniny predkolenia a predlaktia, amputácia predkolenia, amputácia, cudzie teleso v hrudníku. Po zvládnutí prvej fázy nasledovala ukážka ohybnosti pri zaujatí  bizarných pozícií v havarovaných vozidlách, kde sme museli zotrvať až do času vyslobodenia hasičmi. Ako budúce praktické sestry sme si overili v praxi aké to je, keď ste zakliesnení v havarovanom vozidle a odkázaní na pomoc iných.

Autor: Naďa Díčerová, IV. A ZA

Koordinátor: Mgr. Laura Bereczová, MHA

 
Ďalšia >

© 2009 Stredná zdravotnícka škola & dbart.sk | webmail |